top of page

КАФЕДРА ПРОМИСЛОВОЇ ФАРМАЦІЇ КНУТД ЗА ПРОГРЕСИВНУ ГУМАННУ ОСВІТУ БЕЗ ЕКСПЕРИМЕНТІВ НА ТВАРИНАХ ТА ТВАРИННИХ МАТЕРІАЛАХ

   У сучасному світі шанобливе ставлення до життя тварин є головною причиною відмови від дослідів на них. І якщо раніше була поширена практика демонстрацій дослідів на тваринах та тваринних матеріалах на заняттях у вищих навчальних закладах, то зараз ці форми навчання йдуть із навчального процесу, а натомість у багатьох університетах запроваджуються нові альтернативні методи, які сприяють розвитку прогресивної гуманної системи освіти.

  Київський національний університет технологій та дизайну не залишається осторонь питань щодо гуманної освіти без експериментів на тваринах та тваринних матеріалах, адже в університеті етика та емпатія щодо живих істот  вважаються важливими педагогічними цінностями. У цьому напрямку уже другий рік триває співпраця Київського національного університету технологій та дизайну з міжнародними громадськими організаціями «Doctors Against Animal Experiments (DAAE)» (Німеччина) та InterNICHE (Велика Британія). Рушійною силою цього процесу є доктор педагогічних наук, професор, декан факультету хімічних та біофармацевтичних технологій Тетяна ДЕРКАЧ, яка у ще 2022 році розпочала перемовини щодо співробітництва з координатором проєкту «Гуманні альтернативи замість експериментів на тваринах» (https://gumanna-osvita.org) в Україні, національним представником громадської організації InterNICHE (https://www.interniche.org), експертом в галузі  органічного землеробства в Україні (https://www.m-dachnik.com/ua/index.html) Дмитром ЛЕПОРСЬКИМ.  

Рисунок 1_1.jpg
Рисунок 2_1.jpg
Рисунок 3_1.jpg
деркач_edited.jpg

   У результаті співпраці «InterNICHE», «DAAE» та Київського національного університету технологій та дизайну у рамках проєкту «Комп’ютери та альтернативи замість тварин» кафедрі промислової фармації КНУТД були передані технічні засоби, зокрема три відремонтовані ноутбуки, новий проектор та комп’ютерні програми з фізіології та фармакології від «InterNICHE» та «DAAE», які дають можливість замінити експерименти з використанням матеріалів тваринного походження у навчальному процесі.

Рисунок 5_1.jpg
Рисунок 6_1.jpg

   Дмитро ЛЕПОРСЬКИЙ вважає, що технічні альтернативи не лише допоможуть врятувати життя тваринам, але й підвищать якість освіти за рахунок використання сучасних технологій, а запровадження гуманних методів навчання здобувачів вищої освіти дозволить сформувати у них розуміння необхідності захисту тварин та реалізації основних положень концепції сталого розвитку в Україні.

 

  Колектив кафедри промислової фармації КНУТД висловлює щиру вдячність міжнародним організаціям за підтримку. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Мудрий Дачник.png
bottom of page